دسترسی سریع
جمعه ٢٨ خرداد ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

معاون تحقیقات و فناوری خبرداد؛

اخذ مجوز راه اندازی آزمايشگاه جامع تحقيقات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از اخذ مجوز راه اندازی آزمايشگاه جامع تحقيقات خبرداد.

وبدا سبزوار/ دکتر محمد حسین ساقی در گفتگو با وبدا اظهار کرد: با استناد به راي صادره معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت در 28 اردیبهشت ماه سال جاری با تاسيس آزمايشگاه جامع تحقيقات دانشگاه علوم پزشكي سبزوار موافقت قطعي به عمل آمد.

وی افزود: این آزمایشگاه با همكاري با مراكز تحقيقاتی دانشگاه فعاليت های خود را از سال 1397 آغاز نمود و طی بازدید کارشناسان وزارت بهداشت و تایید توانایی دانشگاه در راه اندازی آن و با توجه به ارائه عملكرد، موفق به اخذ موافقت قطعي از سوی وزارت متبوع شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اضافه کرد: آزمايشگاه جامع تحقيقات با دارا بودن بیش از ۵۰ نوع دستگاه آزمایشی به روز و پیشرفته مشغول ارائه خدمات و انجام پژوهش های مرتبط می باشد.

دکتر ساقی ادامه داد :هم اکنون اين مركز فعاليت هاي خود را به عنوان آزمايشگاه همكار در سازمان غذا و دارو، آزمايشگاه معتمد سازمان حفاظت محيط زيست و شبكه آزمايشگاهي فناوري هاي راهبردي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري دنبال مي كند.

وی بیان داشت: آزمايشگاه جامع تحقيقات بر آن است تا با به کارگیری مراکز پژوهشی و آزمایشگاهی خود، به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی تاثیرگذار بر بهبود کیفیت ارائه خدمات آزمایشگاهی در سطح کشور فعالیت نماید.

دکتر ساقی تصریح کرد: همچنین این آزمایشگاه درصدد است به عنوان مرکزی پشتیبان و فعال در هدفمندسازی و منسجم کردن نظام تحقیق و پژوهش در محیط آزمایشگاهی به سوی استانداردسازی روش ها و تکنیک های موجود در آزمایشگاه، به کارگیری روش های نوین روز دنیا و تجهیزات معتبر در آنالیز ترکیبات گوناگون، به حداقل رساندن خطاهای موجود آزمایشگاهی و افزایش صحت و دقت و رضایت در ارائه خدمات عمل نماید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد:همچنين با هدف رسيدن به اهداف و چشم اندازهاي تعريف شده مركز، برگزاري سلسله كارگاه هاي مجازي آموزشي در رشته هاي آزمايشگاهي متعدد از طرف آزمايشگاه جامع تحقيقات از سال گذشته آغاز شده و برگزاري كارگاه ها در سال جديد ادامه خواهد داشت./آزاد


١٠:٢٧ - دوشنبه ٣ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٣١١٦    /    تعداد نمایش : ٥٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: